Šiaurietiškas ėjimas

Poveikis sveikatai

Nauda / Poveikis sveikatai

Nugaros skausmas ir antsvoris – tai dažniausiai minimos šiuolaikinės visuomenės sveikatos problemos. Šiaurietiškas ėjimas paprastai ir efektyviai sprendžia tiek vieną, tiek kitą.

Tiems, kam skauda nugarą ar kojų sąnarius, gydytojai dažniausiai nerekomenduoja bėgioti. Bėgimo metu stuburas ir kojų sąnariai gauna dideles apkrovas.

Pasak gydytojo neurologo-osteopato Rimanto Jakimavičiaus, bėgant didžiulė apkrova tenka keliams ir klubų sąnariams, todėl ilgainiui jie gali susidėvėti. Viena iš hipotezių teigia, kad pastaruoju metu Amerikoje klubų sąnarių keitimo operacijų padaugėjo todėl, kad itin išpopuliarėjo bėgimas ristele (informacijos šaltinis www.ieva.lt ).

Internetinis tinklalapis sportas.rodali.lt  net priskiria bėgimą prie nerekomenduojamų sporto šakų. „Bėgiojimas ir krosas yra ypatingai pavojingi Jūsų sąnariams. Nors yra padarytas nemažas progresas gaminant sportinius batelius, kurie padeda apsaugoti Jūsų sąnarius, vis dėlto bėgiojimas labai kenkia sąnariams (kelio, klubo).“

Tai ką gi daryti, jeigu bėgioti nerekomenduojama, jums patinka judėti gryname ore, o paprastas pasivaikščiojimas pernelyg nuobodus?

Šiaurietiškas ėjimas yra puiki alternatyva bėgimui.

Pagal tyrimų rezultatus, einant su lazdomis dirba daugiau nei 90% visų kūno raumenų. Jiems suteikiama puiki galimybė „atsistatyti“ po kėdėje praleistos darbo dienos.

Šiaurietiškas ėjimas yra efektyvi priemonė ir sprendžiant viršsvorio problemą, jis neperkrauna širdies ir sąnarių. Remiantis Cooper instituto (Dallas, JAV) atliktais tyrimais, šiaurietiško ėjimo metu sudeginama 47% daugiau kalorijų, nei einant tokiu pačiu greičiu be lazdų.

Žemiau pateikiame išsamią informaciją apie šiaurietiško ėjimo poveikį žmogaus organizmui:

Riebalinis audinys, riebalinio audinio apykaita:

Kvėpavimo sistema, kraujas:

Širdies ir kraujagyslių sistema:

Raumenys, raiščiai, sąnariai, kaulai:

Stresas:

Žarnynas:

Nervų ir imuninė sistema:

Psichika


Informacijos šaltinis: Vokietijos Nordic Walking draugijos mokymo institutas (VDNOWAS).

Investuok į save | Mokymai, seminarai : pardavimai, viešasis kalbėjimas, viešas kalbėjimas, retorika. Investuok į savę Padaryk geriausią savo investiciją!
valdas@investuokisave.lt
+370 (685) 35874
Mes Facebook'e